Marcela Martínková


Narodila jsem se ve znamení Ryb, v roce Ohňového Draka. Oba elementy Voda a Oheň provázejí můj život. Do svých 29 let jsem pracovala hlavně s ohněm – vystudovala vysokou školu, budovala kariéru v mezinárodní korporaci, pracovala na různých místech světa mimo jiné v Singapuru, díky čemuž jsem poznala země a kulturu jihovýchodní Asie a poprvé se setkala s jógou. Pak jsem potkala svou spřízněnou duši a narodili se nám dvě děti v krátkém čase po sobě. Oheň mi vyčerpáním uhasínal a já jsem se učila plynout a nechat plynout na vlnách vody. Teprve se třetím dítětem jsem se naučila oba elementy zharmonizovat a žít tady a teď, se zažehnutým vnitřním ohněm a plynout na vlně vnitřní síly. Děkuji svým dětem a muži za tato poznání. Jsou mými velkými učiteli.

Jógu praktikuji od svých 22 let a je pro mě cestou, nikoli cílem. V roce 2009 jsem se, díky Hančinýmu nápadu a povzbuzení, rozhodla opustit řady klientů a začala jsem jógu učit. Mým cílem bylo šířit jednoduchý a dostupný způsob, jak pomoci maminkám na mateřské dovolené od bolestí zad a zároveň jim pomoci najít psychickou pohodu pro výchovu dětí a umožnit žít naplno. Ten způsob jsem našla v sobě – ve svém nádechu a výdechu.

Postupem času jsem zjistila, že jóga je víc než jen tělocvik pro lepší náladu. Praktikování jógy mi otevřelo cestu k vnitřnímu klidu a spokojenosti.

Vyzkoušela jsem různé jógové styly. Začínala jsem u dynamické Vinyasy a Powerjógy a nakonec našla svou cestu v Hathajóze a energetických meditacích. Mým posláním je otevírat lidem oči a srdce a ukazovat cestu, jak své tělo uzdravovat a omlazovat. V asánách pracujeme s fyzickým tělem, v meditacích s tělem světelným a celý jemně-hmotný systém energií harmonizujeme pomocí hlubokého dýchání Prány v našich čakrách.

Šířím jógu pro všechny věkové kategorie od miminek (Baby-Mama jóga), přes děti, dospělé až po seniory. Všechny věkové skupiny mě neuvěřitelně inspirují a prožívám je v sobě každý den, kdy ráno cítím energii zrození, a k večeru energie ubývá. To samé se opakuje v měsíčních cyklech, kdy s novoluním vše utichne a principy, které již v životě nepotřebuji, odejdou a s přibývajícím měsícem do úplňku narůstá tvořivá energie.

Pořádám rituály se šamanským bubnem v době zimního a letního slunovratu, organizuji tematické meditace na úplněk a novoluní.

Instruktorská licence:

  • Instruktor Powerjógy – absolvent programu PYA Václava Krejčíka

 

Semináře a workshopy:

  • Specializované kurzy Vinyasa jóga a průnik stylů jógy – vzdělávací program FISAF
  • Jóga pro těhotné systémem Andrey Smékalové
  • Jóga pro děti – Pavel Hájek
  • Principy života
  • Grál posvátného ženství I a II – Karaimi

„Není důležité, co se ti v životě děje, ale jak se k tomu postavíš“

budhistické moudro

IMG_3319


„Jóga s Marcí je rozhodně odlišná od „pouhého“ fyzické cvičení. Je to o rozvíjení představivosti, intuice, čerpání energie a objevování nových pohledů na svět. Díky Marcí objevuji pokaždé nové spojitosti mezi tím, jak jsme ovlivněni nejen postavením planet a měsíce, ale také jaké energie celkově, a v jakých obdobích jsou vyzařovány a jak moc nás ovlivňují, aniž si to plně uvědomujeme.“

Míša


„Marcelka je žena s velkým Ž. Rozdává úsměv a pozitivní energii kudy chodí. Byla to právě ona, kdo mě přivedl k józe a dal mi impuls se s její pomocí rozvíjet a růst. Marcelka mi také svou empatií a duchovním darem moc pomohla nasměrovat sebe sama na osobních životních křižovatkách a za to ji jsem obrovsky vděčná. Každé naše setkání, ať už spojené s jógou, meditací, nebo přátelském povídáním, je pro mě nejen příjemně strávený čas, ale také hluboká inspirace do života. Namasté“
Kačka Voňavková

„Moje první setkání s jógou bylo právě u Marcelky a aniž bych to plánovala, nebo chtěla, změnilo to moje hodnoty vnímání cvičení jako takového. Její lekce jsou prozářené pozitivní energií, dobrou náladou, úsměvem i empatií k potřebám jednotlivce i skupiny. 
Svým osobitým přístupem ve vás probudí naprostou důvěru, uvolněnost. Správně volenými cviky dokáže zklidnit vaši roztěkanou mysl, společně prodýcháte své chmury, nebo naopak dokážete vlastní radost ze života přeměnit v energii a poslat ji dál. Objevíte svaly, o kterých už delší dobu nemáte ani tušení, uvolníte blokády a pracujete sama na sobě. Alespoň tedy pro mě je hrozně těžké uklidnit mozek, dát mu povel, aby se v danou chvíli soustředil jen na jednu věc, myšlenku a přestal promýšlet co podniknu s dětmi, jakou udělám večeři, jestli jsem na něco nezapomněla v práci… A až se tohle podaří, uvidíte, že začnete být spokojenější sami se sebou, klidnější. Prostě víc v pohodě. Až Marcelka na svých jógových lekcích mi otevřela oči, že není nutné se za každou cenu honit při kardio cvičení za co nejvíc propoceným tričkem. Existuje i jiná cesta jak být spokojená sama se sebou.“

Jana Duchoňová